24 – 26 października 2021 roku w Międzyzdrojach odbyło się posiedzenie Zarządu Forum Związków Zawodowych.

Na początku członkowie Zarządu otrzymali przygotowane materiały, w których znalazły się porządek obrad, projekty uchwał, plan finansowy na 2022 r., 

Na początku podjęto uchwały o zmianach osobowych w składzie Zarządu.

Kolejnym punktem było omówienie planu finansowego na 2022 r. Głos zabrał Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej, który odczytał uchwałę zatwierdzającą zaproponowany budżet na 2022 r. Po dyskusji przegłosowano plan finansowy na 2022 r.

Prezesa Forum Invest Sp. z o.o. Antoniego Dudę przedstawił bieżącą działalność FWP, która wykazuje zyski. Jest wniosek o sprzedanie pensjonatu Posejdon w Międzyzdrojach. Jeżeli znalazłby się inwestor Rada Nadzorcza FWP podejmie kroki celem jego zbycia, a uzyskane finanse przeznaczyć na modernizację pozostałych obiektów. 

Wg porządku obrad głos po kolei zabrali przewodniczący, którzy strajkowali lub mieli spór z Rządem tj. ZZ Pielęgniarek i Położnych, ZZ Oświaty- Solidarność oraz ZZ Sądownictwa.

Następnym tematem były wolne wnioski m.in. poruszony składkę na FZZ, sytuację w Turawie    i Bełchatowie.

Przewodnicząca FZZ Dorota Gardias poinformowała zebranych, że zgodnie z podjętą uchwałą w maju planuje wybory Zarządu i KRR FZZ na przełomie luty/marzec 2023 r.

Na tym posiedzenie Zarządu zakończono. 

 

Wiceprzewodniczący
NSZZ Ciepłowników w Polsce
Roman Harczenko

Bydgoszcz, październik 2021 r.

Go to top