Pokażemy Ci jak w prosty sposób załatwić wszystkie formalności:

  1. Porozmawiaj z kolegami i przekonaj ich do założenia zakładowej organizacji związkowej NSZZ Ciepłowników w Polsce.                               Pomiataj !!! Organizację może założyć co najmniej 10 osób, które są pracownikami Twojej firmy.
  2. Zorganizuj zebranie założycielskie niech wszyscy podpiszą pełnym imieniem i nazwiskiem listę obecności. Wybierzcie przewodniczącego zebrania i protokolanta. Ze względów praktycznych przewodniczącym powinna zostać osoba organizująca spotkanie czyli właśnie Ty !!! Na zebraniu zapoznaj wszystkich ze Statutem Związku. Dokumenty jakie muszą powstać na pierwszym zebraniu:
  • uchwała w sprawie utworzenia zakładowej organizacji związkowej,
  • uchwała w sprawie powołania Komitetu Założycielskiego; musi liczyć, co najmniej 3 osoby,
  • uchwała w sprawie przyjęcia Statutu NSZZ Ciepłowników w Polsce,
  • protokół‚ z zebrania założycielskiego.
  1. Jeżeli posiadacie wszystkie dokumenty opisane w pkt. 2 wtedy należy wystąpić do Zarządu Krajowego ze stosownym wnioskiem o rejestrację nowej zakładowej organizacji związkowej. Wniosek o rejestrację należy złożyć nie później niż 1 miesiąc od daty zebrania !!!
  2. Zarząd Krajowy dokonuje rejestracji i wydaje odpowiednie dokumenty potwierdzające rejestrację. Dopiero wtedy należy poinformować pracodawcę o utworzeniu nowej zakładowej organizacji związkowej i można rozpocząć działalność !!!
  3. Zapoznaj się z uchwałą Zarządu Krajowego NSZZ Ciepłowników w Polsce w sprawie zasad tworzenia i rejestracji organizacji zakładowych i międzyzakładowych.

W załączeniu:

Zasady tworzenia i rejestracji zakładowych, międzyzakładowych i terenowych organizacji związkowych wchodzących w skład Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ciepłowników w Polsce

  1. Jeżeli potrzebujesz pomocy pisz na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Go to top