Komisja ds. Sportu i Rekreacji przy ZOZ NSZZ Ciepłowników w Polsce przy KPEC Bydgoszcz zorganizowała 03.09.2022 r. (sobota)

I SPŁYW KAJAKOWY KPEC BYDGOSZCZ RZEKĄ BRDĄ

Przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy uczestnicy spływu zebrali się przy Restauracji Zatoka w Bydgoszczy, gdzie podstawiony autobus zawiózł nas na miejsce rozpoczęcia. (Bydgoszcz Smukała).

Po przeszkoleniu przez Kol Piotra Kucharskiego (zorganizował kajaki i pełnił funkcje ratownika na rzece) po kolei znosiliśmy kajaki na rzekę. Całą grupą spokojnym tempem w dół rzeki Brdy płynęliśmy do centrum Bydgoszczy. Odcinek pierwszego spływu wynosił ok. 10 km. Wielu uczestników po raz pierwszy poznało te urokliwe okolice Bydgoszczy widoczne tylko z kajaka.

Jedną z atrakcji było śluzowanie na jedynej Śluzie Miejskiej, która jest przed mostami przy ul Focha w Bydgoszczy.

Zgodnie z planem po ok. 3 godzinach dotarliśmy do miejsca docelowego, czyli za mostem Bernardyńskim do dawnej siedziby BTW.

Widać było twarze uśmiechnięte i zadowolone, że tak miło spędziliśmy sobotnie przedpołudnie. Następnie Przewodniczący ZOZ Roman Harczenko zaprosił uczestników na obiad do Restauracji Zatoka. Tam podziękował wszystkim uczestnikom za udział i wręczył każdemu pamiątkowy upominek. Zapowiedział, aby spływy stały się to już tradycją w KPEC Bydgoszcz.  

P R Z E W O D N I C Z Ą C Y
ZOZ NSZZ Ciepłowników w Polsce
przy KPEC Sp. z o.o. w Bydgoszczy
Roman Harczenko

 

Go to top